czwartek, 29 listopada 2018

Książkowe nowości

Witajcie!

Z przykrością muszę stwierdzić, że ten rok pod względem czytelniczym wypadł bardzo słabo. Totalnie nie szło mi czytanie. Dopiero teraz, pod koniec roku częściej sięgam po książki. Dokładniej, po nastrojowe powieści bożonarodzeniowe, które czyta mi się bardzo przyjemnie. Znacznie mniej też kupuje książek. Dlatego, te które Wam pokaże kupiłam w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

 Książki kupuję zawsze na różnego rodzaju promocjach.  Wydanie 35 zł na powieść, jak dla mnie to zbyt dużo. Najczęściej jednak korzystam z zasobów bibliotecznych w moim mieście, najtańszy sposób na  zapoznanie się z nowościami wydawniczymi.


Hygge. Dunska sztuka szczęścia M. Tourell Soderberg
Dzięki tej książce nauczysz się wymawiać, odnajdywać i tworzyć hygge. Docenisz znaczenie tych momentów i zrozumiesz, dlaczego we współczesnym zabieganym świecie tak ważne jest umieć się na chwilę wyłączyć i znaleźć czas na hygge.

Hygge po polsku I. Wojnowska
Być może w tych niespokojnych czasach w przesłaniu duńskiego hygge Polacy odnajdą pokrzepienie i głębszy sens. Ta książka jest dowodem na to, że dziwnie brzmiące, obce słowo jest nam o wiele bliższe niżby się wydawało. Bo hygge zdarza się wszędzie.


Te dwie książki kupiłam w pakiecie za 29,99 w Biedronce. W tym dyskoncie często trafiają się ciekawe promocje na książki. Idę po pomidory i bułki, a wracam z książkami.

Instagram i fotografia L. Cyd
Autorka, znana instagramowa ekspertka i fotografka Leela Cyd, wypełniła tę książkę wspaniałymi zdjęciami i wartościowymi poradami, które pomogą odnieść sukces na Instagramie.
Znajdziecie tutaj rozdziały poświęcone stworzeniu idealnej kompozycji, poszukiwaniu unikatowego kadru i doborowi odpowiednich rekwizytów – innymi słowy wszystko, czego potrzeba, by zrobić wspaniałe stylizowane zdjęcia.

Diabeł używa Instagrama L. Sykes, J. Piazza
Przezabawna, błyskotliwie napisana opowieść o prawdziwych kreatorach stylu i ich kiepskich naśladowcach. Pozwala zajrzeć za kulisy stale zmieniającego się świata mody, i spojrzeć na niego z przymrużeniem oka.Włosi J. Hooper
Jak naród, który zrodził renesans, mógł stworzyć również mafię? I dlaczego język włoski zna dwanaście określeń na wieszak, ale ani jednego na kaca?
Hooper, mimo sympatii do mieszkańców Italii, nie pozostaje wobec nich bezkrytyczny. Piętnaście lat pracy we Włoszech wyostrzyło jego obserwacje i pozwoliło na stworzenie błyskotliwej, a chwilami zaskakującej analizy charakteru mieszkańców Półwyspu Apenińskiego.


Tę książkę dostałam od Przyjaciółki. Kolejna pozycja do mojej mini włoskiej biblioteczki.

Kuchnia na walizkach L. Weiss

Historia blogerki kulinarnej, która zerwała zaręczyny, odeszła z pracy marzeń i poleciała za szczęściem na inny kontynent.

Dzieci kartografa S. McCoy
Splątane losy Sarah i Eden łączą przeszłość z przyszłością, zmuszając każdą z nich do przedefiniowania pojęć takich jak: rodzina, miłość i poświęcenie.Sirocco S. Ghayour
Inspiracją do wszystkich przepisów w książce Sabriny była kuchnia Bliskiego Wschodu, ale ich podstawą są świeże produkty oraz style i techniki gotowania z Zachodu, stąd jej tytuł, Sirocco (gorący, suchy wiatr, który wieje ze wschodu na zachód, czasem opisywany jako ciepły, ostry i parny). Żadna z prezentowanych tu potraw nie jest autentycznie bliskowschodnia – autorka postanowiła po prostu podzielić się z czytelnikami prostymi, pełnymi smaków daniami, które przygotowuje na co dzień.
Jakie książki kupujecie najczęściej i gdzie?


5 komentarzy:

 1. Hahaha, tak biedronka to świetne miejsce do kupowania książek w niskich cenach. Sama często z tego korzystam. :) Bardzo zaciekawiła mnie książka "Kuchnia na walizkach", koniecznie muszę po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hygge ponoć świetna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieci kartografa - chciałabym przeczytać najbardziej :) Kupuję przez neta, czasem w Biedrze, albo na Targach Książek, kiermaszach bądź wypożyczam z biblioteki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. wow very nice collections ,it been a healthy habit to stay away from gadgets .
  keep on sharing and god bless you .
  Web Design company in Kolkata
  Web Design company

  OdpowiedzUsuń