sobota, 13 sierpnia 2016

Kreatywne spędzanie czasu wolnego

Cześć!!!

Pamiętam jak ponad rok temu zaczęły być modne kolorowanki antystresowe dla dorosłych, uległam tej modzie. Od tego czasu na pólkach w księgarniach pojawiło się wiele różnorodnych kolorowanek, ale i nie tylko. Coraz więcej pojawia się tzw. książek kreatywnych, jak chociażby bestsellerowy "Zniszcz ten dziennik", w którym możemy pisać, kolorować, a nawet niszczyć poszczególne strony. Kolejną nowością są książki z rysunkami, które my sami musimy stworzyć łącząc kropki.
Pamiętam ze swojego dzieciństwa, książeczki z rożnego rodzaju łamigłówkami, w których m.in. znajdowały się obrazki z liczbami, po połączeniu których ukazywała się jakaś postać z bajki.


W swojej kolekcji mam 3 kolorowanki dla dorosłych. O jednej z nich już pojawił się na blogu post KLIK.


Gdybym miała Wam polecić jedną z tych trzech, wybrałabym "Antystresową Kolorowankę, żywioły świata - Ziemia". Kosztuje grosze, ok. 6 zł, a obrazki są niewielkich rozmiarów i szybko się je koloruje.


Zamieniłam kredki na cienkopisy, wygodniej się nimi koloruje te bardziej szczegółowe obrazki.W "Antystresowej kolorowance, miłość" możemy znaleźć zarówno obrazki, które można pokolorować kredkami, jaki i cienkopisami.


Na czym polega fenomen książek kreatywnych?
Nasz umysł potrzebuje odpoczynku, świat pędzi do przodu, praca zajmuje nam coraz więcej czasu, mamy problem z oderwaniem się od problemów.
Tego typu książki pozwalają nam się oderwać od otaczającej nas rzeczywistości, problemów. Przez chwilę możemy stać się znów dzieckiem, a dzieciństwo czas to beztroski i spokoju. Psychologowie zalecają by sięgać po książki kreatywne, kiedy mamy przed sobą ważne zadanie do wykonania i gdy dopada nas stres z nim związany.


Po kolorowankach przyszedł czas na łączenie kropek.


Potrzebujemy tylko dobrze naostrzonego ołówka, gumkę i linijkę. Można zaczynać.


Daj się zaskoczyć, połącz kropki i zobacz jaki rysunek otrzymasz.
W książce "Połącz kropki" znajduje się 120 ilustracji, przedstawiających najwspanialsze dzieła sztuki i znane budowle, piękne krajobrazy i niezwykłe zwierzęta, kultowe sceny z filmów i zdumiewające maszyny.


Łączenie kropek jest znacznie prostsze i mniej czasochłonne od kolorowania. Nie trzeba również dokupować kredek czy cienkopisów, gdyż wystarczy tylko ołówek, który zapewne znajduje się w każdym domu. A jeśli kogoś najdzie ochota może też pokolorować obrazek z kropek.


Zachęcam Was, byście wzięli do ręki kredkę lub ołówek i znaleźli chwilę czasu tylko dla siebie. Książki kreatywne zapewnią Wam relaks i uwolnią umysł od złych myśli. Stres minie, a efekt końcowy dostarczy Wam wiele radości.

POLECAM!!!Co sądzicie o tego typu rozrywkach? Jesień za pasem i długie wieczory, może warto spróbować kreatywnie spędzić wolny czas?


8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Wszyscy cierpimy na brak czasu, niestety :(

   Usuń
 2. Mam jedną i muszę w końcu pomalować :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Połącz kropki mi się podoba, coś innego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię taką formę relaksu - nie mniej jednak nie mam za dużo czasu na tego typu zabawę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie polecam Połącz kropki, na tę czynność nie potrzeba dużo czasu ;)

   Usuń
 5. rety, a ja nie mam cierpliwości to tych kolorowanek :) o wiele bardziej lubię np. układać mozaiki z rozbitych kafelek :D
  może masz ochotę na wymianę obserwacji? Jeśli tak, daj znać u mnie, a ja uczciwie się zrewanżuję :* pozdrawiam! kreconowlosaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń